«

»

Nis 10

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Var

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu ve Çözümü

Digiturk sinyal seviyesinde azalma sorununu bir çok nedene bağlı olarak yaşıyor olabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise; Bulunduğunuz bölgedeki kötü hava muhalefetleri veya cihaz ile tv arasında yer alan bağlantı kabloları olabilir. Bulunduğunuz bölgede yağış vb. faktörleri var ise bundan dolayı sinyal kaybı yaşıyor olmanız muhtemeldir. Bunun yanı sıra iç hatlarda meydana gelen sorunlardan dolayı bu tür bir problemi yaşıyor olabilirsiniz. Sorunu gidermek için aşağıda verilen adımları uygulayabilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği alabilirsiniz. 

• Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, 
• Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. 
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>