«

»

Şub 02

Digiturk Görüntü ile Ses Gelmiyor

Digiturk Görüntü ile Ses Aynı Anda Gelmiyor

Digiturk Görüntü ve Ses Sorununu bir çok nedenden dolayı yaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak senkronizasyon sorununu sinyal seviyesinde meydana gelen azalmadan dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Sinyal seviyesinde azalma yok ise iç hatlarla alakalı sorundan dolayıda ses ve görüntü sorunu meydana gelebilir. İlk olarak sorunu gidermek adına aşağıda verilen adımları denemenizi tavsiye ederiz. Sorunun düzelmemesi ve devam etmesi halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği talep edebilirsiniz. 

• Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın. 
• Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin. 
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “Ok” tuşuna basın, Kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. 
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak Sinyal Seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>