«

»

Ara 04

Digiturk E58 / E58-32 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E58 / E58-32 Hatası ve Nedeni

Digiturk E58 / E58-32 Hata Kodu sinyal seviyesinde azalma olduğu durumlarda görülen bir hata kodudur. Eğer bulunduğunuz bölgeden kaynaklı bir arıza veya bulunduğunuz bölgede çeşitli hava olayları varsa bu tür bir sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sorunu gidermek adına aşağıda vereceğimiz bir kaç adımı uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.Adımları uyguladığınız halde sorunun düzelmemesi durumunda en yakın yetkili teknik servis ekiplerinden destek talep ederek yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. 

Sorunun Çözümü

Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..)  varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz. Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>