«

»

Kas 29

Digiturk E100-2 Hata Kodu

Digiturk E100-2 Hata Kodu ve Hatanın Nedeni

Digiturk E100-2 hat koduyla karşılaşıyorsanız dijital kartınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Dijital kartın arızalanması veya uydu alıcısının kartı okuyamaması durumunda bu tür bir hata kodu ile karşılaşmanız olasıdır. Kartı ters takmış olma ihtimalinize karşı, cihazı fişten çekin ve kartı düz taktığınızdan emin olduktan sonra, cihazın fişini takın ve sorun halen devam ediyorsa aşağıda verilen adımları uygulayın sorunların devam etmesi durumunda en yakın yetkili servis ekipleri ile iletişime geçerek servis desteği talep edebilirsiniz. 

Sorun devam ediyor ise kutunun elektrik fişini ve dijital kartı çıkarınız. Kartı takmadan kutunun elektrik fişini takıp açılmasını bekleyiniz. Şifreli bir Digiturk kanalı üzerine gelip E04-4 mesajını gördüğünüzde kartı tekrar takınız. Kartı taktıktan bir süre sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolup yayınlarınız açılacaktır. Şifreli bir Digiturk kanalı üzerinde iken (Örneğin 1-21-77 nolu kanallarda) kartı çıkarınız. Ekranda “E04-4 Dijital kartınızı takınız” mesajı görülecektir. Şifresiz kanal üzerinde iken hata mesajı görülmez. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>